4200 - terenowy wóz górniczy


Zestaw 4200 jest najmniejszym spośród serii City - Kopalnia złota (Gold Mine). Zawiera 102 elementy, które znajdują się w dwóch woreczkach. Ponadto w pudełku znajdziemy naklejki oraz instrukcję budowania. Lista części znajduje się na stronie BrickLink.

Cena katalogowa: 39,99 zł, Cena sklepowa: ok 30 zł

Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 5 lat. Instrukcja w 23 krokach przedstawia poszczególne etapy budowania terenówki. Doświadczony budowniczy poradzi sobie z budową w kilka minut. 

Konstrukcja pojazdu jest bardzo prosta ale za razem przemyślana. Terenówka wygląda bardzo ładnie, niczym prawdziwy wóz terenowy. Mnie najbardziej do gustu przypadł przedni zderzak oraz lusterka wsteczne.  W zestawie znalazły się ładnie wykonane "akcesoria górnicze" czyli dynamit, zapalnik, młot pneumatyczny, kilof oraz znak ostrzegający przed wybuchem. Nie zabrakło oczywiście kawałków złota oraz kamieni. 


Figurka dołączona do zestawu robi wrażenie, przywodzi na myśl poszukiwaczy złota znanych nam z filmów. W mojej ocenie zestaw jest rewelacyjny. Świetnie wygląda pomimo swoich niewielkich rozmiarów i potrafi sprawić wiele radości podczas zabawy. 


Instrukcja budowania dostępna na stronie Lego.

1 komentarz:

  1. Jeszcze mniejsza jest ładowarka z serii kopalnia złota (pakowana w folię).

    OdpowiedzUsuń